vosk hl.

Spoločnosť A SERVIS LIPKA s.r.o. sa špecializuje už mnoho rokov na strojové hĺbkové čistenie podláh vrátane voskovanie podláh. Oproti konkurencii naša firma ponúka naozaj účinné a kvalitné strojové hĺbkové čistenie. Umývame a čistíme podlahy akéhokoľvek typu napr. dlažbu, mramor, linoleum, marmoleum, plávajúce podlahy, betónové podlahy, liate podlahy, kamenné podlahy atď. Strojové čistenie podláh zaručuje veľmi kvalitné vyčistenie akéhokoľvek typu podláh našimi odborne preškolenými zamestnancami. Za svojich zamestnancov ručíme, ako za ich odbornosť a profesionalitu, tak za ich spoľahlivosť a dôveryhodnosť.

Kvalitné voskovanie podláh

Ak chcete povrch a štruktúru Vašej podlahy zachovať čo najdlhšie čisté a nepoškodené, odporúčame Vám zvážiť ošetrenie podlahy ochranným náterom, ktorý Vám prácu značne uľahčí aj pri jej údržbe. Našim zákazníkom vždy po hĺbkovom vyčistení podláh odporúčame, aby si nechali podlahu zakonzervovať a naniesť na ňu vosk (priemyselný polymér). Táto fluatácia podlahu zakonzervuje tak, že nedôjde už k hlbšiemu znečisteniu. Vosk, ktorý používame, je spravidla pololesklý alebo matný. Tento vosk má celý rad výhod napr.: na podlahách nie je vidieť toľko stôp, má mierny protisklz a vďaka nemu sa podlaha lepšie udržuje. Ďalšou veľkou výhodou voskovanie podláh je to, že veľmi výrazne predĺži životnosť Vašich podláh. Pri veľkých a vyťažených prevádzkach a obchodoch v obchodných centrách vydrží táto fluatácia na podlahe zhruba 1 rok. Potom je nutné polymér odstrániť a naniesť nový. Polymér sa dá využiť na dlažby, linoleá, plávajúce podlahy, parkety, drevené podlahy, a i. Prakticky sa jedná o lak a vyzerá dobre aj na liatych podlahách.

Najčastejšími zákazníkmi, ktorí si pravidelne nechávajú polymér naniesť na svoje podlahy, sú zdravotnícke zariadenia, úrady, inštitúcie, obchody v obchodných centrách, továrenské haly ale aj zákazníci, ktorí chcú ošetriť svoje podlahy v domácnostiach. Vosk musíme do podlahy votrieť 2-3x tak, aby sa vytvorila kompaktná vrstva, ktorá zaistí podlahe pružnosť, elasticitu, protisklz. Používame kvalitný nemecký pololesklý vosk PKD – odolný polymér s dlhou životnosťou. V prípade, že potrebujete odstrániť starý vosk (polymér) z podlahy a naniesť novú ochranu, ani táto služba nie je pre nás problém. Starý vosk odstraňujeme kotúčových strojom, do ktorého pridávame špeciálnu chémiu na odstránenie vosku. Takto vykonané ošetrenie je výrazne lacnejšie ako novo položená podlaha a užívateľ profituje tiež z toho, že nečistoty odpudzujúci a extrémne odolný permanentný náter znižuje zároveň náklady na bežné čistenie v ďalších rokoch.

 

vosk 1

 

Strojové čistenie podláh

Strojové čistenie podláh, schodov a povrchov je vykonávané rôznymi metódami podľa typu podláh a typu povrchov. Naše metódy sa zakladajú na kvalitných a preverených upratovacích prostriedkoch s použitím modernej a účinnej čistiacej strojovej techniky renomovaných nemeckých značiek. Jednou z našich špecializácií je strojové čistenie podláh vrátane ich ochrany. Impregnácia a protišmykové nátery, voskovanie alebo nátery podláh sú pre našu firmu vďaka našej technike a skúsenostiam často ponúkanou službou. Ak máte pocit, že Vaše podlahy strácajú farby alebo sa stále viac špinia, verte, že to nemusí byť trvalý stav. Zavolajte nám a využite naše služby renovácie, čistenia a impregnácie povrchov podláh a budete prekvapení, ako po našej starostlivosti Vaša stará podlaha opeknie. Pre prácu využívame kotúčový stroj, ktorý zaručí detailné a hĺbkové čistenie. Na tento kotúčový stroj používame dva nadstavce. Buď použijeme nadstavec tzv. držiak padov alebo silonovú kefu. Existuje tiež tretí nadstavec, ktorý možno využiť. Jedná sa o tvrdý drôtený kotúč Tinex. Kotúčový stroj je jediným prístrojom, ktorý dokáže detailne a generálne vyčistiť akýkoľvek druh podlahy.

Kvalitné strojové čistenie podláh je dané tým, že váha kotúčového stroja sa blíži k 40 kg na približný priemer kotúča cca. 40 cm a na jeho hlavu je možné ešte pridať závažia cca. 10 – 15 kg. Tento jednokotúčový stroj využívame na čistenie dlažby, linolea, marmolea, plávajúcich podláh, betónových podláh, liatych podláh alebo kameninových podláh. Čistíme strojovo všetky druhy podláh. Pri strojovom čistení podlahy postupujeme tak, že podlahu najprv kvalitne vydrhneme a vykefujeme roztokom vody s chémiou. Pri znečistených podlahách je veľmi dôležité zvoliť správne zloženie chémie, postupujeme od najslabšie k silnejšej tak, aby splnila požadovanú reakciu svoju účinnou zložkou. V nasledujúcom kroku roztok s naviazanými nečistotami odsajeme vysoko výkonným vysávačom. Podlahu ešte raz namočíme čistou vodou, aby sa neutralizovala od zvyšného chemického roztoku a necháme doschnúť. Ak chcete svoju podlahu udržať dlhú dobu v čo najlepšom stave, odporúčame Vám zvážiť tiež náter ochrannou emulziou (od 2 €/m²). Dokážeme pre Vás alebo Vašu firmu, samozrejme, zabezpečiť aj čistenie kobercov.

 

podlahy 1

 

Naša medzinárodná firma svojim zákazníkom ponúka aj rad iných služieb:

Realizujeme strojové hĺbkové čistenie a tepovanie kobercov, strojové a ručné čistenie čalúnenia. Na okná nanášame nanoimpregnáciu. Táto hydrofóbna impregnácia je obzvlášť vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, výkladov a presklených plôch, a to aj vo výškach. Po dohode čistíme žalúzie, lamely, rolety, a markízy. Realizujeme denné a pravidelné upratovania domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach alebo upratovacie práce vo výškach. Odstraňujeme a strhávame rôzne polepy, ochranné fólie, samolepky, bannery zo všetkých presklených plôch. Sme schopní odstrániť graffiti alebo naniesť antigraffitovú ochranu. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, spór zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG. Pieskovanie používame na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafity, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Pôsobíme po celej Českej republike, Slovensku , Rakúsku a Nemecku. Ďalšie naše činnosti si môžete prezrieť na internetových stránkach http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte na tel. č. +421 911 740 933.