umývanie okien cena za m2Asi tak pol roka dozadu som dostala od šéfa môjho oddelenia úlohu. Aby som zabezpečila umytie okien v celej našej firme. Nie je to maličkosť, lebo vlastníme pomerne rozhľahlý areál. Ale dajaký ten piatok v tíme technickej správy budov už pracujem. Takže som chcela siahnuť po kontaktoch, ktoré sú u nás zavedené a v istom zmysle sa osvedčili.

Sotva som začala, cinkol mi šéf, že vedenie firmy by ocenilo, ak sme navrhli riešenie. Ktorým nielen ušetríme, ale získame náskok pre budúcnosť. Veľmi som tomu nerozumela, no zdalo sa mi, že treba vymyslieť niečo nové. Teda niečo, čo nebude len tuctovým, bežným riešením.

Z nedávnej minulosti si pamätám, že po umytí všetkých okien na budove sa o mesiac dva. Začali ozývať poniektorí kolegovia, ktorí si sťažovali na kvalitu vyčistených okien. Prípade spomínali fakt, že okná zase vyzerajú akokeby ich ani nikto nevyčistil.

Je…

cena umývanie okienJe známou pravdou, že naša firma leží v priemyselnej časti mesta, takže o prach, nečistoty, kmitajúce nákladné autá, autobusy alebo kamióny tu nie je núdza. Občas, keď sa zadarí, stačí na pár raz do týždňa otvoriť okno a na vnútornej strane parapety máte nevítaný povlak tmavého prachu. Žiadna radosť, ani sláva.

A tak mi bolo jasné, že na toto umývanie okien musím nájsť niekoho, kto okná nielen umyje, ale svoju prácu a jej kvalitu niečím novým vystuží. Keďže v mojej facillity brandži mám viacero dobrých priateľov a známych, zavolala som dobrej priateľke, či ma nevie vo veci nasmerovať, prípadne rovno poradiť.

Moja kamoška má okrem odborného prehľadu aj poriadne podrezaný jazyk, takže od okien sme sa rýchlo dostali k rodine, vzťahom aj móde. Nakoniec sme po práci zakotvili na káve a do rúk sa mi konečne dostali aj podstané informácie okolo hlavnej témy – okná našej firmy.

Jestuje…

cenník umývanie okienJestuje vraj veľmi účinná metóda, ako čerstvo umyté okná ošetriť tak, aby vydržali oveľa dlhšie čisté, a to bez nutnosti ich ďalšieho čistenia. Priateľka mi potom k šálke kávy položila na stolík lístok s kontaktom na firmu A SERVIS LIPKA, s. r. o., umývanie okien a výškové čistenie fasád Brno.

Spoločnosť údajne používa metódu tzv. nano impregnácie, ktorou dosahuje vyššie spomínané čisté okná. Iste, bude to asi o niečo drahšie, ako len normálne umytie okien, ale čo zatiaľ o veci počula, funguje skvele a celkom určite sa vyplatí.

Priznám sa, že toto bola infomácia, ktorú som hľadala. Okná budú čisté po dôkladnom umytí, ale ďalšie čistenie si môžeme na dlhý čas odpustiť, takže firma v konečnom dôsledku ušetrí nemalé peniaze, čas a nevyhnutné plánovanie.

Na…

výškové práceNa druhý deň som si informácie o spoločnosti A SERVIS LIPKA prebehla na webe. Kamoška mala pravdu v každom ohľade. Naviac sa na jej web stránke ukázalo, že prácu tejto upratovacej firmy si zákazníci dlhodobo cenia a hodnotia kladne.

Prešla som si tak pri tejto príležitosti veľké množstvo kladých ohlasov, recenzií a referencií. Pričom firma A SERVIS LIPKA bola takmer vo všetkých vnímaná ako tradične solídna, veľmi skúsená a precízna firma v neľahkej a náročnej oblasti upratovacích služieb.

Bolo to teda úplne jasné. Zavolám im a dohodneme sa. Šéf s mojim prvotným návrhom súhlasil, takže som sa dala do toho naplno. Ľudia z A SERVIS ma prekvapili otvoreným prístupom a prirodzene milým vystupovaním. Dohodnutí sme preto boli skutočne rýchlo.

Nahlásila…

výškové umývanie okienNahlásila som im presný počet okien, celkovú plochu a požiadavku na ich umytie plus následnú nano impregnáciu. O niekoľko dní mu už v kompe pristál finančný návrh, ktorý moji nadriadení po preštudovaní schválili, takže ostával len finálny termín a štart.

Po týždni sa u nás objavila skupina pracovníkov firmy A SERVIS LIPKA. Snáď treba ešte zdôrazniť jednu vec. Z prevádzkových dôvodov sme museli naplánovať tieto práce na víkend, keďže v bežnom pracovnom týždni nebol žiadny priestor pre takúto akciu. Firma A SERVIS s tým ale nemala žiadny problém a našej požiadavke sa prispôsobila.

Páni sa postupne budovou prešli, dohodli si postup, rozdelenie prác a začali. Pracovali sústredene, ale rýchlo a precízne. Okná im preto ubúdali jedna radosť. Výsledok musel potešiť každého. Naše okná boli vskutku krásne čisté, žiarivé a leskli sa široko-ďaleko. Aj mňa samú tento postup uspokojoval, lebo s každým umytým oknom sa ukazovalo, že A SERVIS je firma skutočných profíkov.

Nakoniec…

ako vyleštiť oknáNakoniec zamestnanci A SERVIS naniesli na naše dokonale čisté okná pripravený roztok nano impregnácie, a všetky okná boli nachystané na účinky ovzdušia našej priemyselnej zóny. Ani dlho netrvalo, aby sme túto modernú metódu ochrany ocenili.

Ukázalo sa, že okná si dlhý čas nevyžadujú žiadnu veľkú starostlivosť, keďže im celkom stačila padajúca voda a vietor. Nečistoty sa na skle pokrytom filmom z nanočastíc skráka nemali kde zachytiť, takže ich raz za čas spláchol dážď a odniesol vietor. Skvelý nápad!

To…

ako vyleštiť okná bez šmúhTo hlavné, ale malo ešte nasledovať. Vedenie našej firmy sa po čase rozhodlo, že so spoločnosťou A SERVIS LIPKA uzavrieme zmluvu o servisných cykloch upratovacích služieb. Takže o čistotu všetkých kobercov, okien a realizáciu iných prác sa u nás odvtedy stará už iba jedno meno – Trenčín okna, výškové umývanie.

Priznám sa, že sa mi uľavilo. Odpadla mi tak povinnosť zháňať na čistenie okien, či kobercov tých najlepších. Keďže šéfstvo mojej firmy ich vždy a zo zásady vyžadovalo. Takto mám len v mobile a kalendári poznačené termíny, kedy sa ľudia z A SERVIS u nás opäť objavia a môžem byť v pohode.