Opravy fasád hl.

Na základe nášho programu „STOP GRAFFITI“ dbáme na to, aby boli Vaše budovy celkom čisté a opravené. Pred aplikovaním antigraffitového náteru doporučujeme zákazníkom opraviť si povrch tak, aby bol dokonalo pripravený na ochranu. Pokiaľ si od nás objednáte kompletné opravy fasád, potom sme schopní opraviť fasádu tak, že drobné dierky zatrieme silikónovým tmelom, poškodené vrstvy náteru odstránime a väčšie nerovnosti alebo obúchané rohy zatrieme špeciálnym fasádnym tmelom. Pre túto prácu máme k dispozícii špecialistov v odbore, ktorí Vám vždy vyjdú v ústrety a splnia všetky požiadavky. V okamžiku, kedy je fasáda opravená, môžeme naniesť novú fasádnu farbu špičkovej kvality značky Weber v 2 vrstvách alebo antigraffitovú ochranu. Všetky opravy fasád zaisťujeme po celej Českej republike, na Slovensku, v Rakúsku a Nemecku.

Natieranie fasád

Pri odstraňovaní graffitov na fasádach domov sa často stretávame s tým, že graffity nie sú odstránené na 100% – zostávajú po nich tiene a pod., graffity z neošetreného povrchu sa odstraňujú s úspešnosťou 60-90%. Preto si často nechávajú zákazníci premalovať svoju fasádu tak, aby bol výsledok čo najlepší. To znamená, že pri odstránení graffitov necháme fasádu oschnúť a potom nanesieme požadovaný odtieň fasádnej farby na obal budovy. Sme schopní zaistiť 90% zhodu farebnosti fasádneho náteru. Pri nátere je v cene zahrnuté aj čistenie fasády vysokotlakovou vodou (v rovnakej výmere ako náter, pokiaľ nie je iná zmluva). Vykonávame aj natieranie fasád vo výškach pomocou vysokozdvižnej techniky, lešenia, rebríka alebo certifikovaných horolezcov. Práce na fasádach pomocou horolezeckého vybavenia sú v porovnaní s použitím lešenia tiež rýchlejšie a v konečnom dôsledku aj cenovo dostupnejšie.

 

natirani fasad 1

 

Čistenie fasád

Vykonávame kompletné čistenie a umývanie fasád nielen u rodinných domov, ale aj veľkých panelákových budov a komerčných stavieb, ďalej potom múrov, stien a pod. Čistenie fasád realizujeme vo výškach použitím horolezeckej techniky. Prach a rôzne nečistoty sa usadzujú na omietkach, ktoré potom pôsobia zastaralým dojmom. Naše čistenie rozžiari fasády na Vašich budovách natoľko, že získajú vzhľad nových omietok. Tlakovým strojom a aktívnou čistiacou zložkou UNISAN očistíme celú plochu fasády od všetkých existujúcich prírodných sanitrov, mechov a rias. Táto chémia účinne odstráni a vydezinfikuje fasádu. Po vyschnutí fasády, doporučujeme naniesť ochranný náter BELLINZONI, ktorý má funkciu difúzneho odporu. Tým zamedzíme vytváraniu vlhkosti a tvorbe zelených sanitrov. Tento náter má tiež funkciu antigraffitovej ochrany. Náter má životnosť 4-6 rokov a ochráni fasádu na vašej budove. My na ochranný náter Bellinzoni dávame záruku 2 roky.

Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa pre čistenie fasád, tehelných múrov, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zájdenej nečistoty, mechu, rias, graffitov, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejší spôsob, použiť špeciálnu pieskovačku W 1-40 a abrazíva t.j. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov. Kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov, či graffiti. Metódu pieskovania možno použiť aj pre čistenie fasád historických budov či pamiatok, ktorá je schválená českým pamiatkovým ústavom. Aplikujeme penetráciu a úpravu podkladu povrchu, tryskáme a zjednocujeme povrchy fasád tlakovou vodou, detailne čistíme fasády z ušľachtilých prírodných materiálov, umelého kameňa a obkladov špeciálnou chémiou.

 

opravy fasád 2

 

V rámci nášho „systému čistých budov“ sme schopní vykonať najnutnejšie povrchové úpravy a opravy fasád. Doporučujeme vykonať opravy fasád, na ktoré sa bude nanášať antigraffitový náter alebo náter fasádnou farbou. Omietky môžu byť schátralé, popraskané, lúpe sa farba alebo sa drobí. Praskliny a drobné dierky zalepíme silikónovým tmelom, poškodené vrstvy náteru odstránime, väčšie nerovnosti a otlčené rohy zalepíme špeciálnym fasádnym tmelom. Po prevedení nutných opráv na fasáde a pred prípadným natrením fasádnou farbou je vhodné ešte riadne nepenetrovať celú plochu. Penetrácia slúži na spojenie a spevnenie predchádzajúcich vrstiev náteru a k celkovej fixácii povrchu. Ak ste sa rozhodli pretrieť opravené miesta na fasáde len lokálne, penetrácia nie je nutná.
Pri odstraňovaní graffitov z povrchov neošetrených antigraffitovým náterom alebo nástrekom je potrebné zdôrazniť, že úspešnosť odstránenia sa pohybuje od 60 – 90 %. Po odstránení graffitov zostávajú na niektorých miestach tiene, ktoré sa ani pri opakovaných pokusoch nedarí odstrániť. Ponúkajú sa ďalšie postupy ako sa finálne zbaviť zbytkov sprejov. U fasád a štruktúrovaných omietok je potrebné počítať s tým, že pri odstraňovaní graffitov z neošetrených povrchov môžeme odstrániť aj farbu fasády. V podstate sa postupuje tak, že sa graffity zoslabí čo najviac a pretrie sa danou fasádnou farbou. Zamaľovať graffity ihneď a neodstraňovať ho, neprináša dobrý výsledok. Graffity väčšinou presvitá a sú vidieť jeho pôvodné kontúry. Najlepšia prevencia pred vandalizmom tohto typu je nechať si naniesť na povrch antigraffitovú ochranu, ktorá zaistí následné odstránenie graffitov so 100% výsledkom. Sme schopní zaistiť 90% zhodu farby náteru s existujúcou farbou fasády a natrenie akokoľvek veľkých plôch aj vo výškach. Používame kvalitné farby firmy Weber, ktoré patria ku špičkovým výrobkom a ponúka širokú paletu farebných odtieňov spĺňajúcu nielen aktuálne architektonické požiadavky. V rovnakej výmere ako náter, pokiaľ nie je iná zmluva, je cena čistenia fasády vysokotlakovou vodou.

 

výšky 2

 

Naša spoločnosť A SERVIS LIPKA s.r.o. ponúka ďalšie služby:

Svojim zákazníkom ponúkame rad služieb v profesii upratovania ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh, hĺbkové čistenie a tepovanie kobercov, ručné tepovanie čalúneného nábytku a sedacích súprav. Vykonávame aj umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavou úpravou, ktorá je obzvlášť vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Odstraňujeme nedovolené polepy z presklenných plôch. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, mechov, sporov zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG, tzv. náterom LSG dosiahneme toho, že zamedzíme tvoriacej sa vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených sanitrov a zamedzíme, a odstránime existujúce mikrobiálne napadnutie. Táto funkcia je založená na princípe zmeny iontovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa pre čistenie fasád, tehelných múrov, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náterov, zájdenej nečistoty, mechu, rias, graffitov, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejší spôsob použiť špeciálnu pieskovačku W 1-40 a abrazíva t j. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov. Kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov, či graffitov. Metódu pieskovania možno použiť aj pre čistenie fasád historických budov či pamiatok, ktorá je schválená českým Pamiatkovým úradom SR. Naše služby vykonávame po celej Českej Republike, na Slovensku, v Rakúsku a Nemecku. Pokiaľ Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti alebo sa potrebujete poradiť, prezrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte.