LSG hl.

LSG ochranný náter proti výskytu plesní, bakterií, hub a kvasníc

Náter proti plesniam LSG je revolučný náter so schopnosťou efektívne odstraňovať prírodné, hoci lúhom, machy, riasy a plesne, ktoré sa tvoria na vlhkých stenách v interiéri a exteriéri budov. Ak máte opakovaný problém s výskytom plesní, baktérií, rias, húb a kvasiniek na Vašich stenách budov, firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. Vám poskytne kompletný servis s revolučnou technológiou LSG v odstránení plesní a iných mikroorganizmov z akéhokoľvek povrchu.

 

Pred aplikáciou náteru LSG

 

Princip fungovania náteru LSG

Predstavte si balónik naplnený vodou, ktorý prepichnete špendlíkom. Antimikrobiálne pôsobenie náteru LSG je založené na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Už veľmi krátky kontakt bunkovej steny s ošetreným povrchom spôsobí lokálnu zmenu v koncentrácii dôležitých iónov a vnútrobunkový tlak spôsobí jej roztrhnutie. Na povrchu chránenom náterom LSG nemajú plesne, baktérie, huby ani kvasinky šancu prežiť. Pre bunky vyšších organizmov je 100% bezpečný. Po zaschnutí má povrch tvorený náterom LSG iónový náboj, ktorý pri priblížení bunky mikroorganizmu začne vytvárať s dôležitými iónmi v bunkovej stene mikroorganizmu iónové mostíky. Touto interakciou dochádza k oslabeniu pevnosti bunkovej steny mikroorganizmu na úroveň, kedy už nie je schopná udržať vnútrobunkový tlak. V tento okamih dochádza k pretrhnutiu bunkovej steny. Vďaka tomu náter proti plesniam trvalo chráni seba a tým aj ošetrený povrch proti napadnutiu mikroorganizmami. Podobne ako prepichnutie balónika, naplneného vodou, špendlíkom.

Pri bunkách vyšších organizmov k tomuto javu nedochádza a zostávajú tak pri kontakte nepoškodené. Pôsobenie zároveň nie je reaktívne, takže nedochádza k zníženiu aktivity v exponovaných miestach. Prípravky LSG neobsahujú toxické látky, prchavé polutanty, organické rozpúšťadlá, kovy alebo nano-častice a ich efektivita je po zaschnutí okamžitá bez potreby UV žiarenia. Ošetrené povrchy sú pri tom odolné dažďu, vlhkosti, UV žiareniu, väčšine dezinfekčných prostriedkov a sú umývateľné so zvýšenou oteruvzdornosťou. Prípravky sú ekologické s trvalou funkciou. Aplikačná jednoduchosť, cena, ľahká údržba a široké spektrum možností použitia robí z prípravkov LSG moderné a efektívne riešenie v ochrane proti napadnutiu plesňami, baktériami, hubami alebo kvasinkami. V 100% spoľahlivosti sa garantuje účinok náteru LSG 4-6 rokov a v obmedzenej miere bude fungovať cca do 10 rokov. Garantovaná záruka je 2 roky.

 

Po aplikácii náteru LSG

 

Podrobný opis náteru

Postup, ktorý vykonáme na stenách a stenách vnútri objektov je v prvom rade mechanické odstránenie a dezinfekcia nežiaduceho znečistenia vplyvom plesní a mikroorganizmov pomocou čistiaceho prostriedku na báze chlóru. Následne miesto precízne umyjeme a vysušíme. Po dezinfekcii a odstránenia súčasného mikrobiálneho napadnutia aplikujeme priehľadný ochranný náter proti plesniam LSG zamedzujúci výskyt plesní, baktérií, húb a kvasiniek. Po zaschnutí sa na ošetrenom povrchu vytvorí umývateľná, transparentne a difúzne otvorená ochranná mikrovrstva. Univerzálna aplikovateľnosť na omietky, farby, drevo, drevoštiepkové a drevotrieskové dosky, umakart, betóny, keramické obklady a ďalšie materiály.

 

A SERVIS LIPKA s.r.o. poskytuje ďalšie služby:

Naša spoločnosť svojim zákazníkom ponúka aj rad upratovacích služieb ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Špecializujeme sa na strojové čistenie a tepovanie kobercov, ručné čistenie čalúneného nábytku, vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavú úpravú, ktorá je obzvlášť vhodná pre okná so zlou dostupnosťou, čistíme a umývame okná a sklenené výplne vo výškach. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Odstraňujeme nedovolené polepy z presklenných plôch, odstraňujeme graffiti, aplikujeme antigraffiti nátery, čistíme, natierame a opravujeme fasády. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafity, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Naše služby vykonávame po celej Českej republike, Slovensku, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti či potrebujete sa poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte.