Hĺbkové Čistenie Kobercov a sedačiekVraví sa, že v bežnej domácnosti sa pritrafí takmer všetko to, čo aj vonku, len to býva v menšom a menej sa tom všetkom vie. Niečo podobné mi porozprával trochu starší, ale hlavne skúsenejší kolega z firmy. Bol som vtedy členom tímu asi pol roka, takže mnoho vecí som sa ešte len učil a za každý nový poznatok som bol vďačný.Ako vyčistiť koberec? Ako a prečo?

Prirodzene, ten príbeh nezažil on sám. Hlavnou hrdinkou bola dlhoročná kamarátka jeho ženy, ktorá bývala len o dve ulice ďalej od ich bytu. A keďže sa tá udalosť týkala i našej firmy, robilo ju to pre mňa ešte zaujímavejšou. A propos, dnes táto milá dáma patrí medzi dobré zákazníčky spoločnosti A SERVIS LIPKA, s.r.o., čistenie kobercov Trenčín, teda firmy v ktorej pracujem i ja sám.

Takže o čo išlo? Mala sa konať typická dámska jazda, kde figurovala spomínaná kamoška a jej výborná priateľka. Táto krehká duopárty mala byť spojená i so svetom kozmetiky, úpravou účesu, farbením vlasov, dlhým a utajeným rozprávaním, pomalým popíjaním fľaše bieleho a varením novej špeciality. Proste nabitý program dvoch dám, a to poriadne nadlho.hĺbkové tepovanie kobercov, čistenie sedačiek

Obidve ženy…

Obidve ženy sa dobre poznali už od strednej školy, takže mali spoločného oveľa viac ako by sa mohlo zdať. Napokon, poznáte to určite aj vy sami. Stráviť s niekym blízkym, čo i len hodinku, človeka krásne nakopne a osvieži. Osobne si myslím, že ten pocit sa naozaj máločomu vyrovná.

Naše hrdinky sa v ten večer venovali – mužom natrvalo utajenému – svetu dámskych tajomstiev, takže boli naplno ponorené vo svojom živle. Popri víne, kozmetike, varení a nekonečných rozhovoroch sa chceli zhostiť aj farbenia vlasov, ktoré údajne nestrpelo žiadny odklad, čo je pre ženskú krásu podstatný argument.

Tepovanie sedačiek a gaučovSamozrejme, že dobré biele víno, teplo útulného bytu, mnoho nových, čisto ženských informácií a radosť zo spoločne tráveného času, postupne viedli k tomu, že dámy sa trochu rozjarili a prestali dodržiavať bežné pravidlá a zaužívaný rytmus.

A tak občas…

A tak občas – jedna alebo druhá – odbiehali k sporáku, kde chystali svoju vysnívanú špecialitu, vzápätí si pustili inú muziku alebo s trochou nadhľadu spoločne prezerali a komentovali módny časopis. No čo, niečo také stačí len ticho závidieť…

Tento ich – bezmála rajský, až hriešne sladký – večer mal potom za následok, že farbenie vlasov bez váhania odštartovali hneď uprostred obývačky, pričom to určite vnímali ako neformálny prejav slobody a pohody. Napokon, nefarbili si spolu vlasy po prvý raz, skúšali to už na kedysi na škole a vcelku im to šlo, aj keď mamy boli vtedy proti.

Sprvu tie veci šlapali dobre. Stačilo však trochu ovínenej nepozornosti a zopár kvapiek hustej, tmavej farby ležalo rovno na koberci. Asi to ale obidve brali športovo, takže premenu vlasov nijako neprerušili. Prvá farba však na koberci neostala dlho sama. Veľké nadšenie oboch žien bolo totiž príčinou, že k nej pribudli aj ďalšie fŕkance a stopy.čistenie kobercov, sedaček, čalúnenia

Možno si domáca pani…

Možno si domáca pani v tej chvíli potichu povedala, že keď onedlho skončia s krásne farebnou hlavou, vezme na koberec trochu overeného saponátu, pevnú hubku alebo staršiu kefu a všetka tá naprskaná farba bude z koberca raz-dva preč.

Ako mi na tomto mieste svojho rozprávania prízvukoval aj môj starší kolega. Možno práve v tejto minúte naozaj stačilo, aby sa s odstránením farby nečakalo a všetko mohlo dopadnúť inak. Žiaľ, stal sa pravý opak. Najprv sa dokončili vlasy, zjedla italy večera a dopilo víno.

Hustý, dobre napenený, zrejme kvalitný saponát, pevná kefa, ba ani spoločná ženská snaha, však už nebohému kobercu veľmi pomôcť nemohli. Tie škvrny, poškuľujúce po výraznom tizian odtieni, svietili cez miestnosť doďaleka a nedali sa nijako prehliadnuť.

Kolega mi potvrdil…

Čistenie, tepovanie koberca s dlhým vlasomKolega mi potvrdil, že obidve dámy po tomto zistení neboli vo svojej koži. Nielen preto, že si narobili úplne zbytočnú robotu, ale najmä kvôli tomu. Že bude treba narýchlo pozháňať dajakých skúsených profíkov, ktorý dajú ten poškodený koberec do poriadku.

Našťastie, pokračoval v rozprávaní kolega, vystresovaná a unavená manželkina kamoška si v tej sekunde akosi spásne spomenula, že pracujem v upratovacej firme A SERVIS LIPKA, takže obratom cinkla mojej žene. Majiteľka bytu bola síce rada, ale keď dostala do rúk meno firmy a kontakt, zbehla k počítaču, aby si všetko preverila. Ukázalo sa, že mala v živote na rôzne spoločnosti a firmy dosť veľkú smolu, a tak bola zdravo nedôverčivá.

Na web stránke A SERVIS LIPKA si však našla to podstatné, čo ju nakoniec presvedčilo, že sme pre jej koberec s rozfŕkanou farbou do vlasov, tým najlepším riešením. Čo to bolo? Pred dajakými dvoma-troma rokmi získala pri čistení kobercov v byte dosť nemilú, či skôr škaredú skúsenosť, a to ju urobilo nezvyčajne ostražitou. Všetko súviselo s metódou čistenia.

Vec súvisela s maľovaním bytu…

Vec súvisela s maľovaním bytu. Ku krásne čistým stenám si rodina, cekom logicky, nechala vyčistiť aj koberce. Ktosi im vraj doporučil firmu z neďalekého mestečka, takže nebola nijako drahá. Páni im sľúbili prísť hneď na druhý deň a pôsobili seriózne. Navyše, podľa ich webovej stránky už na trhu fungovali dajaký ten rok, takže pátrať ďalej nebol dôvod.Ako vytepovať koberce s dlhým vlasom?

Všetko, čo firma sľubila do bodky dodržala, a tak sa doma tešili, že byt budú mať o pár dní ako zo škatuľky. Keď boli páni s čistením kobercov hotoví, začalo sa ukazovať, že niečo sa kdesi pokazilo. Koberce nadlho ostali pomerne vlhké, nijako vábne nevoňali a po celej ploche vystupovali akési nevzhľadné fľaky, či škvrny. Žiadny dôvod na radosť.

Po ich priamej otázke sa napokon dozvedeli, že pri využití tzv. extrakčnej metódy čistenia je to celkom bežný jav a treba ho tak prijať. Podľa firmy, neboli koberce v byte udržiavané a ošetrované náležitým spôsobom. Takže chemické pôsobenie ich špeciálneho roztoku a systém extrakčného čistenia rezultoval do takejto finálnej podoby.

Majiteľka bytu…

Tepovanie, čistenie kobercov a čalúneniaMajiteľka bytu však mala nezvyčajne tvrdú hlavu, a tak si v tej firme časom vynútila ďalšie čistenie. S kobercami sa síce nestal žiadny zázrak, ale na prvý pohľad získali akú-takú štábnu kultúru. Žiaľ, bola to očividne nepríjemná skúsenosť, a tak pani pátrala po inej, lepšej metóde.

Po čase zistila, že strojové hĺbkové čistenie kobercov prináša neporovnateľne lepšie výsledky, ktoré morálne a technologicky prežité extrakčné čistenie odsúvajú do zabudnutia. Aj preto si pri kontakte na našu firmu – A SERVIS LIPKA – vyhľadala hlavne metódu a spôsob, ktorým koberce čistíme. Akonáhle na web stránke zistila, že ponúkame výlučne systém strojového hĺbkového čistenia, rada s našou pomocou súhlasila.  

Je tak jasné, zdôraznil v tom momente môj ctený kolega, že dobré meno a povestná kvalita našej firmy boli a sú v prvom rade o ľuďoch, ich precíznosti a ochote. Ale bez najlepšej a dokonale osvojenej technológie, by sme zrejme ostávali v zástupe podobných. S pocitom hrdosti som jeho slovám rád prisvedčil.

Vzápätí však pokračoval…

Vzápätí však pokračoval. Majiteľka bytu sa hneď druhý deň s našou firmou spojila, aby si dohodla termín čistenia. Pozoruhodné bolo aj niečo iné – obsah jej objednávky. V tom čase sa už blížila Veľká noc, a tak sa k čisteniu dvoch kobercov pridali všetky okná v byte. Bolo jasné, že znovu zafungoval nielen náš web, ale aj obecná spokojnosť klientov. Pozitívne reakcie aj kladné recenzcie, ktoré povesť firmy A SERVIS LIPKA zdobia už dlhý čas.čistenie kobercov doma

Kolega sa pri spomienke na vtedajšiu prácu v tom byte usmial. Áno, bol som tam a mali sme to podelené ako vždy, a ako vždy sme to zvládli bez straty desiatky, dodal. Okrem kobercov a okien sme museli trochu viac šibovať aj s nábytkom, keďže pani žila sama a nemala po ruke nikoho iného. No pre štyroch skúsených chlapov to nebola žiadna dráma. Aj keď treba priznať, že pani si každý náš pohyb pozorne odsledovala. A nezabudla pripomenúť, že musíme byť opatrní, lebo nábytok je starožitný.

ako vyčistiť koberec s dlhým vlasomPokiaľ ma pamäť neklame, zamyslel sa potom kolega, tá farba na na vlasy sa do koberca zavŕtala ako kliešť a priznám sa, že to nevyzeralo pekne. Obe ženy si predsa len mali takéto hračky rozmyslieť, povzdychol si. Myslím, že oknami také problém neboli. Chalani, čo ich čistili potom hovorili, že pani sa o ich čistotu starala vzorne. Aj keď ostala dosť prekvapená, keď ich po umytí začali leštiť iba na sucho.

Jasné, skočil som kolegovi do reči…

Jasné, skočil som kolegovi do reči, to je predsa naša firemná špecialita, nie? No práve, pokračoval kolega. Pani vraj ostala zarazená, keď sa nekonalo žiadne klasické leštidlo a nič podobné. Trochu síce váhala, ale na konci čistenia sa nevedela chalanom dosť poďakovať. Okná mali skrátka vzorový lesk a vydržali určite krásne čisté dlhé týždne.

Ale späť ku kobercom. Nábytok bol poodťahovaný, všetko pripravené, takže sme to chceli spustiť. V tom sa náhle objavila pani domáca a na tvári sa jej dala čítať obava. Nevedela sa vyrovnať s tým, žeby tak komplikovaný a veľký stroj dajako nepoškodil koberec. Pochopil som, spomínal kolega, že bude potrebných niekoľko slov vysvetlenia, nech je všetko tak, ako má byť a práca pre klienta sa podarí.cim vycistit koberec

Vysvetlil som milej pani, že naša strojová hĺbková metóda čistenia patrí medzi nesmierne spoľahlivé a overené postupy a pokiaľ za svoju prax viem. Žiadny koberec naša firma – A SERVIS LIPKA – ešte nepoškodila. Špeciálny stroj totiž pracuje s unikátne navrhnutnými rotačnými kefami, ktoré sú voči vlasom každého koberca šetrné, a pritom účinné.

Do hĺbky koberca…

Do hĺbky koberca sa vďaka nim dostáva špeciálny chemický prípravok nemeckého výrobcu, známy pod názvom Bosch RTS. Ktorý vykazuje špičkové parametre a na trhu patrí k tomu najlepšiemu vo svojej kategórii. Vďaka vysokému výkonu sa pri čistení vytvára hustá, vysoko účinná pena, ktorá preniká až do najhlbších štruktúr koberca.

Táto moderná technológia následne využíva silu rotačného stroja a jedinečné zloženie chemického prípravku, takže pena vynáša na povrch aj tie najstaršie a najdodolnejšie zvyšky nečistôt a špiny, ktoré sa v koberci usadili. Napokon, tmavá farba peny nikoho nenecháva na pochybnostiach, zdôraznil kolega. Zásadné a podstatné však na tomto postupe je, že naša firma A SERVIS LIPKA sa kobercom vlastne venuje v dvoch smeroch.

Nielenže ostávajú dokonale a dlho čisté, ale sú aj hĺbkovo vydezinfikované. Pena, vytvorená z roztoku Bosch RTS na povrch totiž vynesie všetky mikroorganizmy, roztoče a inú háveď, takže na vyčistenom koberci môže napríklad pokojne spať aj malé dieťa. Pani vraj nebadane krútila hlavou a v očiach jej svietilo veľké uspokojenie.

No, a takto…

recepty na cistenie kobercovNo, a takto „nabalenú“ penu plus celý povrch koberca, zbaveného všetkého prachu, špiny a roztočov. Ppotom do sucha povysávame našim výkonným vysávačom. Ktorý disponuje až tromi motormi. Iste, koberec sa ešte musí krátky čas dosušiť, no vlhkosť je už takmer zanedbateľná. Čo je na rozdiel od iných metód čistenia ďalšou výhodou.

Kolega sa krátko odmlčal, aby pokračoval z trochu inej strany. Vieš, oslovil ma, pri týchto výhodách nášho pracovného postupu treba klienta upozorniť na fakt, že naše čistenie je o kúsok drahšie ako napríklad dobre známy „extrakt,“ ale konečné výsledky sú v každom prípade nebotyčne rozdielne.

Pokiaľ sa za tie roky pamätám, žiadny môj zákazník nemal voči kvalite odvedenej roboty najmenšie námietky, čo sa o extraktnej metóde čistenia veľmi povedať nedá. S úsmevom doplnil dobre známe, a praxou dokonale preverné spojenie – nie som predsa taký bohatý, aby som si kupoval lacné veci, nie?

Tak, či onak…

Tak, či onak, napokon sme sa do koberca s farbou od vlasov naplno pustili a po nejakom čase mohli hlásiť hotovo. Medzičasom naši dvaja kolegovia zvládli vyčistiť všetky okná v byte, takže po troch hodinách sa naša partia mohla začať baliť.

Keďže pani mala vraj dajaké neodkladné povinnosti v meste, nechala nám na stole rezervné kľúče a odišla. Pre nás nič nové, dodal kolega. Stáli klienti si na tento prvok našich služieb dávno zvykli a využívajú ho celkom pravidelne My sa spokojne venujeme našej a oni svojej práci – jednoduché a výhodné pre obe strany.prípravok na čistenie kobercov

Čistiace prostriedky na koberce a čalúneniePo návrate, vlastne už našom pri finálnom balení sa, nás pani domáca trochu prekvapila. Po jej boku stála akási iná žena, o niečo staršia, ale veľmi milá dáma. Je to vraj jej dávna a veľmi dobrá priateľka, ktorá chcela na vlastné oči vidieť, ako dokážu celý byt, teda okná a koberec, upratať a vyčistiť naslovovzatí profesionáli, čiže chlapi.

Nielenže nás obidve zahrnuli nadšenou chválou a domáca pani nám veľmi srdečne ďakovala. Ale staršia dáma si okrem kontaktu na nás, dohodla, žeby sme vzali do parády i jej koberce. Pochopiteľne, že sme s jej prosbou radi súhlasili, veď klient a jeho spokojnosť bol a je pre firmu A SERVIS LIPKA vždy tým najdôležitejším.