koberce hl.

Kvalitné čistenie kobercov

Upratovacia firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. sa špecializuje na strojové čistenie kobercov. Túto službu ponúka po celej Slovenskej republike, Česku, Rakúsku a Nemecku. Hĺbkové a generálne čistenie kobercov nylonových, polyamidových, polyolefínových a polypropylénových, sa vykonáva strojovou metódou. Toto čistenie kobercov je hĺbkové, dezinfekčné, chemické, mechanické – rotačnou kefou, doplnené silným tlakovým vysávaním. Strojovou metódou sa koberec kvalitne preperie a vyčistí. Na čistenie kobercov používame šetrnú dezinfekčnú chémiu Bosch RTS. Spôsob čistenia s kotúčovým strojom je v súčasnej dobe najúčinnejší a najšetrnejší spôsob, ako koberce kvalitne vyčistiť. Neodporúčame extrakčnú metódu čistenia kobercov. Extrakčná-mokrá metóda je založená na princípe vstreknutia chémie do koberca a rýchleho odsatia. Chémia sa nedostane do hlbokej štruktúry koberca. Po doschnutí bývajú koberce fľakaté alebo v krátkom časovom období opäť silne znečistené. Garantujeme to, že ak Váš koberec nevyčistíme my, potom to nedokáže ani iná firma.

 

koberce 1

 

Ručné čistenie čalúnenia

Firma A SERVIS LIPKA vykonáva ručné čistenie čalúneného nábytku, sedacích súprav a kresiel.
Na tepovanie čalúneného nábytku používame modernú účinnú chémiu Bosch RTS, ktorá sa ručne za pomoci jemnej kefy s dlhým vlasom zapracuje do textílie. Vytvorená pena spolu s uvoľnenými nečistotami sa na záver vysaje vysokotlakovým trojmotorovým vysávačom so špeciálnou hubicou na čalúnenie. Výkonný turbovysávač odsaje všetky alergény, nežiaduce pachy a vysuší čalúnenia takmer dosucha. V niektorých prípadoch a to celkom výnimočne, používame na určité typy pevných tkanín, ktoré sú veľmi znečistené, ručnú AKU kotúčovú kefu. Z 90% vykonávame technológiu ručného čistenia čalúnenia, ktoré je šetrné a dokáže vaše sedačky, kreslá a čalúnenie zbaviť všetkých nečistôt.

 

cisteni-calouneni

 

Ostatné činnosti firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. svojim zákazníkom ponúka aj rad iných služieb ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavú úpravu, ktorá je prevažne vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, sporov zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG, tzv. náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvorbe vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených sanitrov a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia. Táto funkcia je založená na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafitov, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn apod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejším spôsobom použiť špeciálnu pieskovačku W 1-40 a abrazíva tj. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov, kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov či graffiti. Metódu pieskovania možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok, keďže je schválená Pamiatkovým úradom SR. Odstraňujeme graffiti a nanášame ochranu antigraffiti, odstraňujeme nepovolené polepy z presklených plôch.