AGO hl.

A SERVIS LIPKA s.r.o. je jediná firma s komplexným servisom na odstránenie graffiti, antigrafitovou ochranu a plný servis odstránenie graffiti z našich AGO. Svoje služby ponúka v Českej republike, na Slovensku a v Rakúsku.

 

Antigrafity náter

Antigraffiti nátěr je nanášaný v niekoľkých vrstvách podľa štruktúry povrchu. Aplikovať ho môžeme na všetky druhy plôch vrátane plastov. Jediné materiály, ktoré neznesú AGO sú sklo, leštené kovy a priehľadný polykarbonát. Nanášanie antigraffitového náteru je proces, pri ktorom je potrebné mať vonkajšie klimatické podmienky nad + 10°C. Poskytujeme najlacnejšiu cenu v Českej republike a to od 4  €/m². Pri hladkých plochách nanášame zvyčajne 3 vrstvy, ale u štruktúrovaných a pórovitých povrchov je nutné naniesť vrstiev 6-12. Antigraffiti nátěr možno aplikovať aj na marmolit a to vo 3-5 vrstvách v cene do 17 €/m². Naša firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. je ako jediná v Českej republike garantuje funkčnosť ochrany za bezkonkurenčné a najlacnejšiu cenu. Odstránenie z ošetrených povrchov je nekomplikované a vždy so 100% výsledkom. Graffity odstránime a potom nanesieme tzv. Jednorazový náter Bellinzoni, ktorý docieli to, že je ochrana zachovaná a znásobená tak, že jej funkčnosť vydrží až 6 rokov a znesie viac.

Ak vykonáme antigraffiti náter alebo nástrek na vašej budove, sme schopní na akomkoľvek mieste v Českej a Slovenskej republike, novo aj v Rakúsku odstrániť graffiti do 14 dní v akomkoľvek i najmenšom rozsahu. Táto podmienka servisného čistenia a odstraňovania pre našich zákazníkov je zakotvená v zmluve o dielo. Včasné a rýchle odstránenie graffiti je veľmi dôležité pre nami vykonávaný “systém čistých budov”. Z praxe je overené, že ak sa graffiti rýchlo odstraňuje, pouliční umelci čoskoro zistia, že ich dielo nemá trvalú platnosť a idú sa spravidla realizovať niekam inam. Funguje je to tak, že ak sa objaví na fasáde graffiti, my ho odstránime, tak vždy ZADARMO na tomto konkrétnom mieste vrátime novú vrstvu AGO tam, kde sme pracovali, takže tam znovu nanesieme novú AGO, ktorá bola oslabená našou odstraňovacou činnosťou. Toto sme vymysleli a zaviedli do praxe hlavne preto, aby sme boli schopní ponúknuť našu službu za prijateľnú cenu. Permanentná viacnásobná ochrana je drahá cca od 20 €/m². Nielen v cene, ale hlavne v servisnej činnosti a v umení udržať budovy bez graffiti v SR nemáme konkurenciu. Antigraffiti nátěr by rado nanieslo a aplikovalo veľa firiem, ale lacný a účinný servis, nerobí prakticky nikto, pretože to už tak lukratívne nie je a nie všetky firmy chcú a vedia následne preukázať FUNKČNOST svojich nanesených AGO tak ako my.

 

Technické údaje k antigraffiti náterom AGO / antigraffitová ochrana /:

– realizuje sa na všetky typy povrchov, okrem skla, polykarbonátov a leštených kovov

– fasádu neutesňuje, nezadržiava vlhkosť v budove a objektoch – funguje

– náter je paropriepustný – vlhkosť z fasády vystupuje

– náter je hydrofóbny – vlhkosť do fasády nevstupuje – odpudzuje vodu

 

AGO 1

 

Odstránenie graffiti

Pri odstraňovaní graffiti z povrchov neošetrených antigraffiti náterom alebo nástrekom je potrebné zdôrazniť, že úspešnosť odstránenie sa pohybuje od 60 – 90%. Po odstránení graffiti zostávajú na niektorých miestach tiene, ktoré sa ani pri opakovaných pokusoch nedarí odstrániť. Ponúkajú sa ďalšie postupy ako sa finálne zbaviť zvyškov sprejov. Pri fasádach a štruktúrovaných omietkach treba počítať s tým, že pri odstraňovaní graffiti z neošetrených povrchov môžeme odstrániť aj farbu fasády. V podstate sa postupuje tak, že sa graffiti zoslabí čo najviac a pretrie danú fasádnou farbou. Zamaľovať graffiti ihneď a neodstraňovať ho, neprináša dobrý výsledok. Graffiti väčšinou prestupuje a sú vidieť jeho pôvodné kontúry. Najspoľahlivejšia prevencia pred vandalizmom tohto typu je nechať si naniesť na povrch antigraffitovú ochranu, ktorá zaistí následné odstránenie graffiti so 100% výsledkom. Na záver je potrebné zdôrazniť, že odstraňovanie graffiti nemožno technologicky vykonať a zákazky odovzdať v uvedenom termíne dokončenej, ak klesne vonkajšia teplota pod 10°C. Zo skúseností tiež vieme, že za týchto teplôt spravidla nepribúda ani graffiti.

 

OG 1

 

Ďalšie ponúkané služby firmy A SERVIS LIPKA s. r. o:

Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. svojim zákazníkom ponúka aj rad iných služieb ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavú úpravu, ktorá je prevažne vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Odstraňujeme graffiti a odstraňujeme nedovolené polepy z presklených plôch. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, sporov zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG. Náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvorbe vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených plesní a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia. Táto funkcia je založená na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafity, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejší spôsob, použiť špeciálnu pieskovačku W 1-40 a abrazíva t.j. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov, kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov či graffiti. Metódu pieskovanie možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok. Naše služby vykonávame po celej Slovenskej republike, Česku, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti či potrebujete sa poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte.